Instruktor nauki jazdy kat.B Będzin,Czeladź,SosnowiecInstruktor nauki jazdy kat.B
Zapraszam wszystkich,którzy interesują się problematyką nauki jazdy oraz przepisami ruchu drogowego,kursami i szkoleniem kierowców do zapoznania się z treścią mojej strony- zapraszam też na forum http://www.grupa33.jgora.pl/forum/index.php
googlea6c786abe662e23f.html
Strona główna | Mapa serwisu | English version

Pagerank dla www.ws.naukajazdy.prv.pl

  Katalog Gwiazdor 
Instruktor nauki jazdy kat.B Będzin,Czeladź,Sosnowiec,Dąbrowa Górnicza

Instruktor nauki jazdy kat.B Będzin,Czeladź
Zapisz się na kurs > Jaką szkołę wybrać

Jaką szkołę wybrać

Gdzie się uczyć?

To czego się na nim nauczysz będzie decydowało o tym jakim będziesz kierowcą. Dobra szkoła nauki jazdy powinna nie tylko uczyć umiejętności które są sprawdzane na egzaminie, ale przede wszystkim umiejętność przepisowego i bezpiecznego zachowania się na drodze. Na kursie wykładowcy powinni zwracać uwagę na to aby uczniowie dobrze zrozumieli przepisy. Dzięki temu w przyszłości unikniesz wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze spowodowanych nieznajomością kodeksu drogowego. Oto kilka praktycznych porad które pomogą ci podjąć dobrą decyzję.

DOWIEDZ SIĘ JAKIE SZKOŁY ZNAJDUJĄ SIĘ W TWOIM MIEŚCIE LUB OKOLICY.

Polecam bazę ośrodków szkoleniowych na http://www.prawojazdy.com.pl. Nie idź do pierwszego napotkanego ośrodka, gdyż nie zawsze szkoła znajdująca się najbliżej twojego domu lub przy twojej szkole jest najlepsza. Jakie ośrodki są w twoim mieście lub okolicy możesz sprawdzić w internecie, książce telefonicznej lub panoramie firm. Można także zadzwonić na informację.

ODWIEDŹ KILKA OŚRODKÓW SZKOLENIOWYCH.

Zanim zdecydujesz się na jakąś ofertę najpierw zadzwoń do kilku ośrodków i dowiedz się szczegółów. Najlepiej jednak zrobisz gdy osobiście odwiedzisz kilka szkół. Wtedy możesz dowiedzieć się nie tylko szczegółów dotyczących szkolenia, ale i warunków w których się ono odbywa.

ZWRÓĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ NA:

* Warunki szkolenia - wykłady prowadzone w małej, dusznej latem a zimnej zimą sali wykładowej na pewno nie są przyjemne.
* Ilość instruktorów - sprawdź czy będziesz miał możliwość zmiany instruktora jeśli zajdzie taka potrzeba. Dobra szkoła powinna współpracować z kilkoma instruktorami.
* Samochody na których odbywają się jazdy - ośrodek powinien dysponować takimi samochodami na jakich odbywają się egzaminy.
* Tradycja ośrodka - na pewno ośrodki szkolące od wielu lat mają większe doświadczenie i zapewniają lepsze przygotowanie do egzaminu.
* Pomoce dydaktyczne - dowiedz się z jakich pomocy dydaktycznych korzysta się na wykładach. Dobre pomoce powinny obrazować przepisy w jak najbardziej przystępnej formie. Na rynku dostępnych jest wiele takich pomocy. Są to: programy komputerowe, makiety lub plansze.
* Cena i forma płatności - sprawdź co wchodzi w cenę kursu oraz jak można uregulować należność. Czy można płacić w formie ratalnej i czy raty są oprocentowane.

POROZMAWIAJ ZE ZNAJOMYMI, POCZYTAJ OPINIE NA FORUM.

Dobrze jest też zapytać znajomych, którzy niedawno zdawali egzamin. Dowiedz się jakie wrażenie zrobił na nich ośrodek w którym się uczyli. Zapytaj czy wykładowcy rzeczywiście uczyli, czy tylko dawali testy do wykucia. Dowiedz się też czy ośrodek rzeczywiście zapewniał to czym się reklamował. Prawie wszystkie ośrodki reklamują się że w szkoleniu wykorzystują komputery upewnij się czy posiadają państwowy program egzaminacyjny , czy tylko stary program sprzedawany z gazetą. Najlepiej aby ośrodek prowadził zajęcia w postaci prezentacji multimedialnej. Jest niewiele takich ośrodków z powodu wysokiej ceny takiego programu, nie daj się nabrać na wykłady z magnetowidu, są to najczęściej stare filmy które niewiele pokazują. Zajęcia musi prowadzić wykładowca. Jeżeli mimo obietnic że ośrodek jest bogato wyposażony wykładowca dysponuje tylko kredą i tablicą zrezygnuj z takiego kursu.


PAMIĘTAJ: Nie zawsze niższa cena kursu w rezultacie jest niższą ceną za uzyskanie prawa jazdy.
Niedbale przygotowany kursant płaci za dodatkowe jazdy lub za kolejne niezdane egzaminy.

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Wiele ośrodków stosuje wiele nieetycznych sztuczek by przyciągnąć ludzi. Pamiętaj, że ministerstwo stawia pewne wymagania dotyczące szkolenia. Każdy ośrodek ma obowiązek minimum przeprowadzić 30 godzin wykładów(30x45min) i 30 godzin jazd (dla kategorii B). Każda jazda powinna trwać 60 min. Niektóre ośrodki reklamują się, że w cenie kursu są 3 jazdy gratis, czyli w sumie 33 jazdy. Niestety wszystkie jazdy trwają wtedy po 50 min. W rezultacie uczeń mniej czasu spędza na drodze niż w czasie 30 godzinnych jazd.
Pamiętaj dobre ośrodki szkolenia nic nie ukrywają najczęściej pozwalają przekonać się jak wyglądają zajęcia zanim zdecydujesz się zapisać na kurs.
Jeżeli już wpłacasz pieniądze nie wpłacaj całej sumy jeżeli okaże się że np. instruktor z którym masz jeździć zupełnie ci nie odpowiada a ośrodek nie ma innego, zawsze możesz zrezygnować z kursu.
W takim wypadku poproś o wydanie wtórnika "karty przeprowadzonych zajęć" i możesz dokończyć kurs w innym ośrodku.


Źródło: przed modyfikacją prawojazdy.pl

Poniżej licznik odwiedzających gości - dziękuję za zainteresowanie
  statystyki www stat.pl
-->